Get Adobe Flash player
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

17 листопада 2017 року в Інституті захисту рослин Національної академії аграрних наук України в рамках даного проекту Твінінг для працівників служб захисту рослин усіх областей України та м.Київ відбулися курси «Необхідні навички та методи навчання для тренерів Держпродспоживслужби», які проводили представники з Латвії – експерти проекту Байба Браслиня, Інесе Сіла та постійний радник проекту Райвіс Гросбардіс.

З метою належного контролю за реалізацією засобів захисту рослин та їх використання в Україні, функціональність роботи Держпродпотребслужби України та її відповідальність перед сільгоспвиробниками перед країною постало завдання вивчення європейського досвіду щодо регулювання засобами захисту рослин та впровадження його на Україні.

Поточний Твінінг «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів рослин і здоров’я рослин, поліпшення пов’язаних інспекцій та лабораторних послуг» передбачає:

Основні завдання:

  • Захистити людське здоров’я та довкілля від можливих ризиків, пов’язаних із використанням засобів захисту рослин.

Мета проекту:

  • Створити законодавчі та управлінські основи для забезпечення належного використання засобів захисту рослин та поліпшення супутніх інспекцій та лабораторних систем відповідно до вимог ЄС.

Ключові завдання:

  • Наближення українського законодавства до законодавства ЄС у сферу захисту рослин.
  • Розробка та запровадження дієвої організаційної та інституційної структури у санітарній та фітосанітарній галузі.
  • Підготовка відповідних держслужбовців щодо запровадження нового законодавства та використання сучасних методів контролю.
  • Підтримка відкритості, прозорості та залучення зацікавлених сторін до розвитку, моніторингу, виконанню політики та інформування про ризики.
  • Розробка рекомендацій для створення лабораторних систем відповідно до вимог ЄС.

Позитивні наслідки:

  • Даний проект Твінінг сприятиме подальшому наближенню законодавства України до нормативно-правової бази ЄС, що передбачено також Угодою про асоціацію, та підвищенню спроможності співробітників державних інспекцій та лабораторій шляхом ознайомлення з міжнародними нормами та стандартами.

Всі зареєстровані слухачі цих курсів отримали СЕРТИФІКАТИ, серед яких від Інституту захисту рослин НААН – директор установи О.І.Борзих, заступник директора О.С.Зірнзак та провідний науковий співробітник М.В.Круть.