Get Adobe Flash player
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

16 червня 2017 року на базі Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла Національної академії аграрних наук України був проведений Міжнародний День поля «Сучасні сорти зернових культур та особливості технології їх вирощування», на який з’їхалось близько 400 учасників. Окрім вітчизняних аграріїв, участь у ньому взяли представники насіннєвих компаній та сільгоспвиробники з Угорщини, Молдови, Білорусі та Литви. Головна мета заходу – демонстрація селекційних досягнень інституту та попередні домовленості з виробничниками про вирощування миронівських сортів.

Вітальним словом День поля відкрив директор МІП імені В.М.Ремесла О.А.Демидов. Зокрема він говорив про успіхи інституту в міжнародному співробітництві з Угорщиною та Молдовою, де вже випробовуються миронівські сорти, про майбутнє партнерство з Литвою, Білоруссю, Казахстаном. Президент НААН Я.М.Гадзало наголосив, що Академія підтримує в усіх напрямах діяльності Миронівський інститут пшениці імені В.М.Ремесла – унікальну науково-дослідну установу, чиї пшениці відомі в усьому світі. З промовами й привітаннями виступили також ректор Білоцерківського національного аграрного університету академік НААН А.С.Даниленко, представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Департаменту АПВ Київської облдержадміністрації, вчені науково-дослідних установ НААН, керівники та спеціалісти аграрних підприємств різного рівня. Урочистості супроводжувались нагородженнями.

По закінченні урочистих промов і нагороджень відбулася робоча частина Дня поля – презентації демонстраційних посівів озимої і ярої пшениці, озимого і ярого ячменю, озимого тритикале, а також сортів ячменю, жита і вівса селекції Носівської СДС МІП. Під час презентацій обговорювались якості представлених на демонстраційних посівах сортів та проблеми щодо отримання сталих урожаїв зернових культур, укладались попередні домовленості селекціонерів з виробничниками. Була також продемонстрована сучасна сільськогосподарська техніка в роботі.

Інститут захисту рослин НААН плідно співпрацює з Миронівським інститутом пшениці імені В.М.Ремесла з питань наукового забезпечення селекції зернових культур на імунітет та стійкість до збудників хвороб та шкідників, а також вдосконалення інтегрованої системи захисту посівів. Важливими науковими розробками Інституту захисту рослин у цьому напрямі є такі: «Метод добору стійкості пшениці до збудників твердої сажки», «Експрес-методи оцінки й добору форм рослин із груповою стійкістю до збудників хвороб», «Методика застосування комплексних штучних інфекційних фонів патогенів для створення сортів пшениці з груповою стійкістю», «Методологія застосування запасних білків як біохімічних маркерів для оцінки чистоти насіннєвого матеріалу та ідентифікації житніх транслокацій», «Молекулярно-генетичні маркери генів стійкості до збудників хвороб у пшениці та їх застосування в селекційних процесах», «Методологія оцінювання стійкості сортів пшениці проти шкідників та збудників хвороб», «Використання стійких сортів в інтегрованих системах захисту озимої пшениці» та інші. Сумісними зусиллями двох Інститутів були створені сорти пшениці із стійкістю до комплексу хвороб (бурої іржі, борошнистої роси, септоріозу і церкоспорельозу) – це Деметра, Миронівська сторічна, Економка, МІП Дніпрянка.

У Дні поля, поряд з іншими, взяли участь також вчені Інституту захисту рослин НААН: завідувач лабораторії імунітету сільськогосподарських рослин до хвороб Г.М.Лісова, наукові співробітники лабораторії ентомології та стійкості сільськогосподарських культур проти шкідників Т.О.Галаган, С.В.Ткачова та провідний науковий співробітник відділу наукових досліджень з питань інтелектуальної власності та маркетингу інновацій М.В.Круть. Спілкування з колегами багатьох установ НААН та спеціалістами-аграрниками послужить подальшому зміцненню творчих зв’язків в плані вирішення стратегічних питань щодо стабільного розвитку зернового господарства країни.