Get Adobe Flash player
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

Щорічні збірники «Прогноз фітосанітарного стану агроценозів України та рекомендації щодо захисту рослин», розроблені Управлінням захисту рослин Департаменту фітосанітарної безпеки Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України за показниками динаміки розвитку й розповсюдження в Україні основних шкідливих об`єктів та даними осіннього обстеження агробіоценозів з урахуванням факторів, що впливали на чисельність і шкідливість шкідливих організмів, доробку науки, передової практики захисту рослин.

Висвітлено фітосанітарний стан сільськогосподарських угідь, стисло проаналізовано розвиток та шкідливість понад 400 ентомологічних та фітопатологічних об`єктів.

За даними щільності залягання та якісного зимуючого запасу шкідників і хвороб прогнозується ступінь загрози пошкодження чи захворювання сільськогосподарських культур.

Приведені у збірниках компоненти системи заходів захисту основних сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур`янів узгоджені з «Переліком» хімічних засобів захисту рослин, дозволених для використання в Україні.

Збірники «Прогноз фітосанітарного стану агроценозів України та рекомендації щодо захисту рослин» розроблені та складені спеціалістами відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та екологічно безпечних методів захисту рослин управління захисту рослин Департаменту фітосанітарної безпеки Держветфітослужби України разом з науковцями інститутів і дослідних установ НААНУ, НАНУ, НУБіПУ за даними річних звітностей державних фітосанітарних інспекцій з областей.

Збірники є вихідним матеріалом керівникам і агрономам господарств при плануванні та організації заходів захисту рослин, проведенні курсів, семінарів, лекцій, консультацій спеціалістам фітосанітарних інспекцій, фітосанітарних лабораторій і викладачам навчальних закладів. Широкому загалу сільгоспвиробників, фермерам, власникам присадибних ділянок, інших землекористувачів матеріали є у пригоді при проведенні захисних заходів.

________________________________

«Прогноз фітосанітарного стану агроценозів України та рекомендації щодо захисту рослин у 2017 р.»

«Прогноз фітосанітарного стану агроценозів України та рекомендації щодо захисту рослин у 2016 р.»

«Прогноз фітосанітарного стану агроценозів України та рекомендації щодо захисту рослин у 2015 р.»